
Po vylití podlah jsme pozvali sádrokartonáře, jeikož na SDK jsem si netroufl aby byl opravdu rovně a když chcete sem tam něco víc než rovnou plochu, už to je náročnější.
Zhotovil se klasický dvojitý rošt, který jsem dle pojektu ještě musel napěchovat další vrstvou izolace. Nejtěžší bylo vymyslet za pochodu kam dát jaká světla a kde přesně udělat prostupy pro odtah vzduchotechniky. To se ukázalo jako zásadní a bohužel jsem nezvládl tyto věci dobře umístit, což budu muset v budoucnu upravit např. v kuchyni, ikdyž jde pouze o estetiku. Před zaklopením jsem také musel předělat výustku topení do obýváku, jelikož jsem jim zazdil nízko a překážela mi v chodbě rastru, tak vybouchat a zazdít znovu a čeká mě oprava omítky kolem :) také jsem přemýšlel, kam s přebytečným teplem u vestavné ledničky a tak jsem nad ní v korpusu udělal odtahový ventil do rekuperace a budeme to teplo využívat v rekuperaci a lednice bude větraná a tím třeba i déle vydrží kompresor :)
Bylo třeba dodělat prostupy pro odvětrání kanalizace, protahat trubky a dokonale utěsnit. Utěsnit bylo třeba i půdní výlez, na vše jsem používal butylové pásky, speciální manžety a pásky airstop flex od isocellu. To samé pro průchodky na kabely na půdu.
Bodovek bude v domě opravdu hodně, proto vše dobře rozměřit bylo náročné i pro sádrokartonáře. Růžové desky byly použity vzhledem k dodržení projektové dokumentace a minimálnímu cenovému rozdílu.
Po sádrokartonech jsem se vrhnul na položení dlažby v technické místnosti a předsíni. Koupil jsem klasickou dlažbu v hornbachu, napenetroval mapei penetrací anyhydrit abych mohl použít lepidlo na cementové bázi a hurá na to. No a ikdyž nejsem dlaždič, tak snad se povedlo, po roce zatím nikde nic neuskočilo :) Jen to vymotání kolem trubek a kabelů bylo zajímavé. Chtělo to hodně měření a trpělivost.
Mezitím dorazila ČOV AT6 a 9m3 jímka na dešťovouvodu (čov přivezli bohužel s prasklým výtokovým hrdlem díky nevhodnému utažení kurty při přepravě), tak pán letěl pro vercajk a ještě odpoledne ji přijel po usazení opravit a my jsme se pustili do výkopů, od domu se natáhla odpadní KG trubka 150, která se před ČOV stejně redukovala na 125, do jámy se udělalo betonové lože a ČOV se usadila. Bohužel jsme ji usmístili o několik metrů blíž, než se původně plánovalo, takže nebyla potřeba tolik zapustit a nástavec se proto následně musel seřezávat. Spolu s ČOV se usadila i nádrž na dešťovou vodu a dopojilo se potrubí od svodů, vše se zahrnulo a otestovalo hadicí (stejně se ČOV i nádrž při instalaci musely naplnit aby se nezbortily nebo nevyplavaly.
Od čistírny jsme natáhli odtok a zbudovali revizní šachtu, od které se natáhla drenážní trubka a udělala se vsakovací galerie, kterou jsme vyplnili štěrkem a zabalili do geotextílie. Osadil se ještě větrací komínek a vše se opět zasypalo. Bylo třeba hodně dorovnat terén, takže jsme se domluvli se stavebníkem z okolí a ten nám naopak rád daroval cca 50 nákladních aut zeminy. Srovnali jsme tímto hlinitopísčitým materiálem i zamokřený pozemek pod domem, kde do budoucna bude hospodářství.
Když byly tyto akce hotovy, pustili jsme se do podlah. Měli jsme poptané firmy ale nikdo nebyl schopen zaručit položení tak abychom měli zajištěno stěhování do Vánoc, tak jsem přistoupil k pokládce zámkové vinylové podlahy svépomocí.
Materiál jsem sotva odvezl z obchodu, jelikož to byla opravdu váha. Podlahy byly již zbroušené a rovné, tak se pouze položila podložka starlon 1,5mm a začal jsem pokládat. Zabralo to několik dní a než jsem přišel na dobrý systém, chvíli mi to trvalo ale zvládnul jsem to a přesto že jsem objednal pouze o 3% víc materiálu a podlaháři tvrdili, že mi to na prořezy nedá, tak mi ještě necelý balík zbyl a ušetřil jsem pár kaček :) Použili jsme zámkový vinyl RIGID dub šedý.